ПЪРВОМАРТЕНСКА ТОРТА
Почти като Великденския заек, но този път ще са Пижо и Пенда, които ще ни сервират чудна морковена торта по случай празника. Най-вероятно повечето от вас вече са се подготвили с мартеници за близките и приятелите, но аз бих искала да ви дам идея как може да допълните първомартенския подарък с нещо много апетитно. Ще оберете овациите с такава мартеничка, повярвайте ми! А и кой не обича сладки подаръци? Нека посрещнем Първи Март с усмивка, както подобава, да приветстваме идващата пролет, колкото и нетипично да е времето за това време от годината, да отворим широко вратите си за Баба Марта, за да не я разлютим още от рано 😂
Така че да запретнем ръкави и да направим близките си и Баба Марта щастливи 🙂
Необходими продукти:

- 350 гр. фино настъргани моркови;
- 4 яйца;
- 2 с.л. соев сос Kikkoman;
- 250 гр. нерафинирана кафява захар;
- 100 мл. прясно изцеден портокалов сок;
- 120 мл меко масло на стайна температура;
- 280 гр. брашно;
- 1 ч.л. канела Kotanyi;
- 1 ч.л. сода;
- 1 и 1/2 ч.л. бакпулвер Kotanyi;
- 1 ч.ч. Микс от сушено френско грозде, стафиди и цитрусови корички Struma Fruit;
Допълнително:
- 2 ч.ч. сладкарска сметана за разбиване;
- 1/2 ч.ч. пресни ягоди;
Възползвайте се от 10% отстъпка при поръчки от сайта на Struma Fruit САМО с КОД ELI10 : http://strumafruit.com/catalog/
Начин на приготвяне:
Включваме фурната на 200С и приготвяме кръгла тавичка с падащи стени с диаметър 26-28см. като я намазваме с мазнина и покриваме дъното с хартия за печене.
- Почистваме и настъргваме морковите на ситно ренде и оставяме настана.
- Изстискваме портокаловия сок и оставяме и него настрана.
- Смесваме брашното, канелата, бакпулвера и содата и в купа.
- В друга купа разбиваме маслото със захарта до пухкав крем.
- Добавяме едно по едно яйцата и разбиваме след всяко.
- Прибавяме редувайки на няколко части сухите продукти и портокаловия сок. Следва и соевият сос Kikkoman.
- Следват настърганите моркови и разбъркваме на ръка.
- След тях изсипваме сушено френско грозде, стафиди и цитрусови корички.
- Изсипваме във формата и печем за около 40-45 минути. Проверявайте за готовност с дървено шишче. Оставете да изстине напълно във формата и след това отделете стените.
Разбиваме сметаната до меки върхове. Изсипваме я върху тортата, а отгоре подреждаме ягодите.

Да ви е сладко!